מתכונים טבעוניים

מתכונים טבעוניים ביום ההולדת – הזדמנות של פעם בשנה

אחד האתגרים המוכרים להורים לילדים טבעוניים שחוגגים יום הולדת הוא הכיבוד והממתקים שיוגשו באירוע. ילדים ניחנו בחך רגיש ובמקרים רבים, זקוקים לזמן רב יותר להסתגלות לטעמים חדשים ולא תמיד ידוע איך יגיבו לטעמים אלו.

הילדים שלכם חוגגים יום הולדת? מזל טוב! אם כבר התחלתם לתכנן את האירוע הבא, סביר להניח שכבר חשבתם על המתכונים והקינוחים שתרצו להכין.  איך נבטיח שכל ילדי הגן ייהנו מהמתכונים הטבעוניים, גם מאלו שהם לא מכירים?

יום הולדת הוא הזדמנות מצוינת להעניק לילדינו את תשומת הלב המגיעה להם ואף לקרב את הטבעונות לליבם של אחרים, שכבר יודעים שטבעונות היא תזונה בריאה המעניקה איכות חיים גבוהה יותר ומאפשרת הנאה מבריאות פיזית ונפשית מקיפה וארוכת ימים. כדי להפוך את יום ההולדת של ילדכם לאירוע מלא חיים ודינמיות, ריכזנו עבורכם טיפים להכנת מתכונים טבעוניים שיגנבו את כל תשומת הלב:

סדנת הכנת כדורי/ עוגת שוקולד

החוויה היחידה העולה על כדורי שוקולד בהנאה שהיא מספקת היא הכנת כדורי שוקולד! הכנת כדורי שוקולד בשיתוף פעולה עם הילדים תהפוך את יום ההולדת לחוויה המפעילה את כל החושים, מעניקה שעות ארוכות של הנאה ומאפשרת לילדים להתנסות בעצמם בהכנת מתכונים שלא הכירו קודם! מתוך מגוון מתכונים טבעוניים הקיימים כיום תוכלו לבחור את זה שהכי "מדבר" אליכם או אל הילדים.

אירוע בסטייל

ימי הולדת לילדים בוגרים יותר יכולים להתבסס על קונספט קולינארי מורכב יותר ולהפוך את האירוע ליום הולדת בסגנון מסוים. באופן זה, תוכלו לחגוג יום הולדת בסגנון הודי או תאילנדי, יום הולדת בסגנון אמריקאי או יום הולדת בריאות, יום  הולדת מהסרטים (הכולל מאכלים מהסרטים) וכל רעיון יצירתי העולה ברוחכם!

ליצן ממולא ממתקים טבעוניים

פעילות אידאלית לילדי יום הולדת היא מילוי של בובת ליצן ענקית בממתקים טבעוניים ובהמשך, "הכאת" הבובה עד שהיא מתפוצצת וכל הממתקים מתפרצים החוצה. את הליצן עצמו יכולים הילדים להכין ביחד תוך שימוש בניירות עיתון ודבק לבן או כל חומר גלם אחר שתבחרו ומתאים למטרה.

רגע לפני "סגירת" אריזת הליצן, הכניסו לתוכו את הממתקים הטבעוניים שהכנתם מקודם, סגרו את האריזה ו… המשחק מתחיל! מנצח מי שמצליח לפוצץ את הליצן ולהוציא את כל הממתקים החוצה!

תחרות הכנת מתכונים עצמאית

הילדים שלכם כבר גדלו? זו היא ההזדמנות המושלמת לחגוג להם יום הולדת המבוסס על מתכונים טבעוניים מכל הסוגים ומכל קצוות עולם! זו היא ההזדמנות של ילדיכם והילדים בכיתה של הילד להביא לידי ביטוי את היצירתיות הפרטית שלהם ולקחת יוזמה! לקיחת היוזמה מאפשרת לילדים לחוש עצמאיים ובעלי אחריות ובכך מפתחת בהם את תחושת המסוגלות.

הכנת מתכונים טבעוניים יצירתיים ביום ההולדת על ידי הילדים עצמם היא הזדמנות לפתח את היצירתיות של הילדים ולחשוף ביניהם אפשרויות טבעוניות חדשות שלא חשבו עליהן קודם לכן!